Εγγραφή σε: Newsletter | SMS | Email | Επικοινωνία

Το 5ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ

Με απόλυτη επιτυχία και ρεκόρ συμμετοχών ολοκληρώθηκε το 5ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ που διεξήχθη το τριήμερο 3-5 Ιανουαρίου στο Αθλητικό Κέντρο της ξανθιώτικης ομάδας. Πολλές ομάδες συμμετείχαν με τμήματά τους στο ηλικιακό τουρνουά που αφορούσε ηλικίες Παιδικού, Προπαιδικού και Junior. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές είχαν την ευκαιρία να χαρούν την συμμετοχή τους και να δείξουν το πλούσιο ταλέντο τους σε ένα ακόμη όμορφο τριήμερο που διοργάνωσε η ξανθιώτικη ΠΑΕ. Στην τελετή λήξης που έγινε την Δευτέρα μοιράστηκαν μετάλλια σε όλους του συμμετέχοντες καθώς επίσης και τα τρόπαια στις τρεις καλύτερες ομάδες σε κάθε κατηγορία καθώς επίσης και στους καλύτερους τερματοφύλακες, τους καλύτερους παίκτες και τους πρώτους σκόρερ όπως αυτοί αναδείχθηκαν μετά τις σχετικές ψηφοφορίες. Ο Υπεύθυνος της Ακαδημίας της SKODA ΞΑΝΘΗ Περικλής Καλογιάννης στην σύντομη ομιλία του και μετά τις ευχές για καλή χρονιά, ευχαρίστησε συμμετέχοντες, γονείς, προπονητές, ομάδες κι όλους όσους συνέβαλαν στο να στεφθεί από επιτυχία η νέα αυτή διοργάνωση ενώ ο Τεχνικός Διευθυντής της Ακαδημίας Νίκος Κεχαγιάς ευχήθηκε στους μικρούς αθλητές κάθε επιτυχία τόσο στα μαθήματα όσο και στην ποδοσφαιρική τους σταδιοδρομία.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ (Κ-15)

ΑΓΩΝΕΣ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

Άρης Θεσ/νίκης - ΑΟ Βιστωνίδας 1-0
Νέστος Χρ. – ΑΠΟΞ 3-1
Άρης Θεσ/νίκης – ΑΠΟΞ 1-4
ΑΟ Βιστωνίδας - Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Άρης Θεσ/νίκης - Νέστος Χρυσούπολης 1-0
ΑΟ Βιστωνίδας – ΑΠΟΞ 5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

1. Άρης Θεσσαλονίκης 6
2. ΑΟ Βιστωνίδας 5
3. Νέστος Χρυσούπολης 5
4. ΑΠΟΞ 3

ΑΓΩΝΕΣ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΕ Κοζάνης 9-1
Ατρόμητος Πτολ. - Ορφέας Puma 4-0
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ορφέας Puma 4-1
ΑΕ Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολ. 0-4
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ατρόμητος Πτολ. 6-0
ΑΕ Κοζάνης - Ορφέας Puma 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

1. SKODA ΞΑΝΘΗ 9
2. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 6
3. Ορφέας Puma 1
4. ΑΕ Κοζάνης 1

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

Άρης Θεσσαλονίκης – SKODA ΞΑΝΘΗ 0-4
ΑΟ Βιστωνίδας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-2
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Puma 1-0
ΑΠΟΞ – ΑΕ Κοζάνης 2-0

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. SKODA ΞΑΝΘΗ
2. Άρης Θεσσαλονίκης
3. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
4. ΑΟ Βιστωνίδας
5. Νέστος Χρυσούπολης
6. Ορφέας Puma
7. ΑΠΟΞ
8. ΑΕ Κοζάνης

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ

9 ΓΚΟΛ: Μαλαδένης (SKODA ΞΑΝΘΗ)

MVP

Ζιγκολάρι (Ορφέας Puma)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ

Μανιάς (ΑΟ Βιστωνίδας)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟΥ (Κ-13)

ΑΓΩΝΕΣ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΕ Φαλήρου 0-0
Νέστος Χρ. - Olympic Λάρισας 4-2
SKODA ΞΑΝΘΗ - Olympic Λάρισας 4-0
ΑΕ Φαλήρου - Νέστος Χρυσούπολης 1-1
SKODA ΞΑΝΘΗ - Νέστος Χρ. 4-0
ΑΕ Φαλήρου - Olympic Λάρισας 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

1. SKODA ΞΑΝΘΗ 7
2. ΑΕ Φαλήρου 5
3. Νέστος Χρυσούπολης 4
4. Olympic Λάρισας 0

ΑΓΩΝΕΣ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

Πανθρακικός - Π. Μελάς 5-1
Ατρόμητος Πτολ. - Ορφέας Puma 2-1
Πανθρακικός - Ορφέας Puma 5-0
Π. Μελάς - Ατρόμητος Πτολ. 0-3
Πανθρακικός- Ατρόμητος Πτολ. 1-0
Π. Μελάς - Ορφέας Puma 2-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

1. Πανθρακικός 9
2. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 6
3. Ορφέας Puma 3
4. Π. Μελάς 0

ΑΓΩΝΕΣ Γ’ ΟΜΙΛΟΥ

Άρης Θεσ/νίκης - ΑΟ Καβάλας 8-0
ΠΑΟΔ - ΑΕ Κοζάνης 3-0
Άρης Θεσ/νίκης - ΑΕ Κοζάνης 6-0
ΑΟ Καβάλας – ΠΑΟΔ 1-1
Άρης Θεσ/νίκης – ΠΑΟΔ 4-0
ΑΟ Καβάλας - ΑΕ Κοζάνης 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΟΜΙΛΟΥ

1. Άρης Θεσσαλονίκης 9
2. ΠΑΟΔ 4
3. ΑΟ Καβάλας 4
4. ΑΕ Κοζάνης 0

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

Άρης – Πανθρακικός 6-0
SKODA ΞΑΝΘΗ – Ατρόμητος Πτ. 3-0
ΑΕ Φαλήρου – ΠΑΟΔ 1-0
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Καβάλας 2-2 (4-3 π.)
Ορφέας Puma – Olympic Λάρισας 0-3
Π. Μελάς - ΑΕ Κοζάνης 2-1

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρης Θεσσαλονίκης
2. Πανθρακικός
3. SKODA ΞΑΝΘΗ
4. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
5. ΑΕ Φαλήρου
6. ΠΑΟΔ
7. Νέστος Χρυσούπολης
8. Καβάλα
9. Olympic Λάρισας
10. Ορφέας Puma
11. Π. Μελάς
12. ΑΕ Κοζάνης

ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ

5 ΓΚΟΛ: Ζησόπουλος (Άρης), Γραμματικόπουλος (Π. Μελάς), Κουτίδης (Καβάλα).

MVP

Γιαννιός (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ

Καρά Ισμαήλ Τσατάι (SKODA ΞΑΝΘΗ)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR (Κ-11)

ΑΓΩΝΕΣ Α’ ΟΜΙΛΟΥ
SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΟΔ 0-4
Νέστος Χρ. - Olympic Λάρισας 3-0
SKODA ΞΑΝΘΗ - Olympic Λάρισας 5-0
ΠΑΟΔ - Νέστος Χρυσούπολης 7-2
SKODA ΞΑΝΘΗ - Νέστος Χρ. 3-0
ΠΑΟΔ - Olympic Λάρισας 7-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

1. ΠΑΟΔ 9
2. SKODA ΞΑΝΘΗ 6
3. Νέστος Χρυσούπολης 3
4. Οlympic Λάρισας 0

ΑΓΩΝΕΣ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

Πανθρακικός - Π. Μελάς 1-2
Ατρόμητος Πτολ. - Ορφέας Puma 1-1
Πανθρακικός - Ορφέας Puma 5-0
Π. Μελάς - Ατρόμητος Πτολ. 3-2
Πανθρακικός- Ατρόμητος Πτολ. 5-0
Π. Μελάς - Ορφέας Puma 6-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

1. Π. Μελάς 9
2. Πανθρακικός 6
3. Ατρομητος Πτολεμαΐδας 1
4. Ορφέας Puma 1

ΑΓΩΝΕΣ Γ’ ΟΜΙΛΟΥ

Ολυμπιακός Ξ. - ΑΟ Καβάλας 3-1
ΑΕ Φαλήρου - ΑΕ Κοζάνης 3-0
Ολυμπιακός Ξ. - ΑΕ Κοζάνης 2-0
ΑΟ Καβάλας - ΑΕ Φαλήρου 2-2
Ολυμπιακός Ξ. - ΑΕ Φαλήρου 3-0
ΑΟ Καβάλας - ΑΕ Κοζάνης 2-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΟΜΙΛΟΥ

1. Ολυμπιακός Ξ. 9
2. ΑΕ Φαλήρου 4
3. ΑΕ Κοζάνης 3
4. ΑΟ Καβάλας 1

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

Olympic Λάρισας – Ορφέας Puma 1-2
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΟ Καβάλας 0-1
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Κοζάνης 0-4
SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑΕ Φαλήρου 4-1
Ολυμπιακός Ξ. – Πανθρακικός 2-3
ΠΑΟΔ – Π. Μελάς 1-1 (2-1 π.)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΔ
2. Π. Μελάς
3. Πανθρακικός
4. Ολυμπιακός
5. SKODA ΞΑΝΘΗ
6. ΑΕ Φαλήρου
7. ΑΕ Κοζάνης
8. Νέστος Χρυσούπολης
9. Καβάλα
10. Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
11. Ορφέας Puma
12. Olympic Λάρισας

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ

8 ΓΚΟΛ: Νικολαΐδης (Πανθρακικός)

MVP

Μαλιώγκας (ΑΕ Κοζάνης)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ

Οτιτούδης (ΑΕ Φαλήρου)